Archiwum AKTUALNOŚCI


Zapraszamy na letnią przygodę z teatrem
Szkoła Musicalowa przy Teatrze Muzycznym TINTILO zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8-12 lat na letnie warsztaty musicalowe.
Termin: 24-30 sierpnia 2020, zajęcia od poniedziałku do soboty w godzinach 15.00-19.00; w niedzielę 30 sierpnia – pokaz artystyczny dla Rodziców
Miejsce: szkoła nr 213 przy ul. Elektoralnej 12/14, Warszawa
Program: warsztaty taneczne, wokalne i teatralne
Prowadzący: uznani instruktorzy i twórcy teatralni współpracujący z Teatrem Muzycznym TINTILO.
Koszt: 530 zł (zajęcia, opieka instruktorów, słodko-owocowy poczęstunek)

Uczestnicy, którzy ukończą cykl warsztatów zostaną przyjęci do Szkoły Musicalowej TINTILO bez castingu. Zapraszamy serdecznie!
Zgłoszenia (ze względu na reżim sanitarny dysponujemy ograniczona liczba miejsc):

tintilo@tintilo.com, tel. 609 909 710 (Iwona Lisek) 

fot. Olga Cieślar
fot. Olga Cieślar

25-27 lutego 2020 roku zapraszamy na ostatnią w tym sezonie "Wigilijną Opowieść" w nowej odsłonie...  Reżyseria: Teresa Kurpias-Grabowska, muzyka: Anna Bajak, Marcin Kuczewski, choreografia: Marcin Furga i Anna Pacocha, scenografia i kostiumy: Ilona Zajączkowska. A w obsadzie znani Wam ze wspaniałych kreacji w poprzednich spektaklach: Marek Grabiniok i Dominik Bobryk (w roli Srooge'a), Dominik Rybiałek, Trzech Kamilów: Krupicz, Mróz, Jaros; Damian Kaczor, Jan Strupiechowski (nieśmiertelny duch Marleya :-) , Marcin Furga, Anna Pacocha, Małgorzata Majerska, Zuza Makowska, Aleksandry: Morawska i Wardak, Natalia Klisińska... i wielu wspaniałych młodziutkich Artystów Teatru Muzycznego TINTILO. 

BROK 2018
BROK 2018

Letnie warsztaty artystyczne BROK 2018 już za nami. Tegoroczny obóz upłynął pod znakiem intensywnych przygotowan do wrześniowej premiery musicalu "Oto Oliver Twist"... Ale nie zabrakło czasu na zajecia warsztatowe i zabawę. Do zobaczenia w przyszłym roku ;-)

Zapraszamy do małej galerii...

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Musicalowej TINTILO

Zakończenie roku i pokazy teatralne w grupie najmłodszej
Zakończenie roku w grupach I-III i pokazy choreograficzne grupy III

 

Z "Wigilijną opowieścią" w Mateczniku

17 i 18 grudnia 2017 r. gościliśmy z "Wigilijną opowieścią" w sali widowiskowej Matecznik Zespołu Mazowsze w Otrębusach. Magia i moc były z nami. Dziękujemy wspaniałej publiczności!

 

Wigilijna opowieść, Otrębusy, XII 2017 (fot. Iwona Lisek)
Księżniczka Sara w Otrębusach, X 2017 (fot. Iwona Lisek)

 

Księżniczka Sara w Otrębusach

W dniach 29 - 30 października 2017 r. zawitaliśmy do Otrębusów, gdzie zagraliśmy w gościnnych podwojach Matecznika Zespołu Mazowsze spektakl muzyczny "Księżniczka Sara". Tego dnia na scenie zadebiutowała nowa Księżniczka Sara - w roli tytułowej wystąpiła Łucja Muter, zaś w roli Amelii - Małgorzata Majerska. 

Dziekujemy wspaniałej widowni. Jesteście wspaniali! 

Fotorelacja: tutaj

Witold Olejarz, dyrektor Teatru Rampa
Witold Olejarz, dyrektor Teatru Rampa

 

Jubileusz dyrektora Teatru Rampa

W styczniu 2018 roku dyrektor Teatru Rampa w Warszawie, pan Witold Olejarz, obchodził 50-lecie swojej pracy zawodowej. Do życzeń kolejnych fantastycznych lat pracy w zdrowiu i zadowolenia z kolejnych premier realizowanych na gościnnej scenie Rampy przyłącza się Teatr Muzyczny TINTILO :-) Mamy przyjemność współpracować z panem Dyrektorem już blisko 18 lat. Dziękujemy za serce, wyrozumiałość i uśmiech, panie Dyrektorze!

Teatr Muzyczny Tintilo ogłasza CASTING dla uzdolnionych artystycznie dzieci w wieku 8-12 lat. Po niezwykle entuzjastycznie przyjętej przez publikę premierze spektaklu "Oto Oliver Twist" postanowiliśmy powiększyć skład!
Czekamy na was już 9 listopada o godzinie 17.00 w Teatrze Rampa na warszawskim Targówku.
Ważne informacje:
✔przygotuj piosenkę , wiersz lub kawałek prozy oraz układ choreograficzny .
✔Podkłady muzyczne weź ze sobą na pendrive i/lub płycie CD.
✔ubierz się tak, aby było Ci wygodnie
✔weź ze sobą uśmiech i dobry humor!
"OTO Oliver Twist" to spektakl w oparciu o powieść Charles'a Dickensa. To przejmująca opowieść samotnego, młodego chłopca w walce o przetrwanie na niebezpiecznych ulicach deszczowego, XIX -wiecznego Londynu. To również piękna opowieść o sile przyjaźni, lojalności, poświęcenia i miłości.Wszystko oprawione wspaniałą muzyką, choreografiami uznanych tancerzy, kolorowej grze świateł i oczywiście zagranej przez świetnych aktorów, którym towarzyszą wychowankowie TINTILO. To prawdziwa przygoda ze sztuką na scenie jednego z najbardziej uznanych teatrów muzycznych. DOŁĄCZ DO NAS!


Olga Kalicka i Kamil Jaros z Teatru Muzycznego TINTILO
Olga Kalicka i Kamil Jaros z Teatru Muzycznego TINTILO


TINTILO na Gali polskich przedsiębiorców

20 czerwca 2015 r. na zaproszenie Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług, organizatora Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość, Teatr Muzyczny TINTILO wystąpił podczas uroczystej Gali "Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki" w Warszawie.
Zaprezentowaliśmy wybrane piosenki i choreografie z naszych musicali. Koncert w wykonaniu zespołu TINTILO poprowadzili Olga Kalicka i Kamil Jaros. Całość wyreżyserowała Teresa Kurpias-Grabowska.

Rekordowa liczba spektakli w sezonie 2016/2017

Drodzy Państwo, zakończyliśmy sezon artystyczny 2016/2017 rekordową liczbą spektakli!

"Księżniczkę Sarę" zagraliśmy dla Was 16 razy, "Księcia czy żebraka" - 28 razy, a "Wigilijną opowieść" - 20 razy.

W sumie wystawiliśmy 64 spektakle, które obejrzało 19 250 widzów!

Dziekujemy za Wasz entuzjazm i oklaski, które za każdym razem uskrzydlają nas i utwierdzają w przekonaniu, że WARTO nieść światu DOBRO i PIĘKNO.
Zapraszamy ponownie od września na kolejne spotkania z bohaterami naszych musicali!
A tymczasem życzymy Wam fantastycznych wakacji.
Repertuar na nowy sezon znajdziecie Państwo w zakładce REPERTUAR.

UWAGA: CASTING

 

W związku z rozpoczynającymi się próbami do nowej premiery w wykonaniu Teatru Muzycznego TINTILO zapraszamy uzdolnionych chłopców w wieku 9-12 lat na CASTING.
Data: 11 stycznia, godz. 18.00
Miejsce: Teatr Rampa w Warszawie, ul. Kołowa 20 (Targówek)
Co przygotować: fragment wiersza lub prozy, piosenkę w języku polskim, ewentualnie krótki układ taneczny
Co zabrać ze sobą: podkład muzyczny na pendrivie i dobry humor :-)
ZAPRASZAMY!!!

Uwaga: CASTING

Teatr Muzyczny TINTILO zaprasza uzdolnione artystycznie dzieci w wieku 8-11 lat na CASTING do Szkoły Musicalowej działającej przy Teatrze.
CASTING odbędzie się 23 września (sobota) o godz. 11.00 w szkole przy ul. Elektoralnej 12/14 w Warszawie (wjazd od ul. Orlej).
Na CASTING prosimy przygotować fragment wiersza lub prozy i dowolną piosenkę w języku polskim.
Szkoła Musicalowa TINTILO przygotowuje dzieci do występów w spektaklach musicalowych z repertuaru Teatru Muzycznego TINTILO, działającego przy Teatrze Rampa w Warszawie. W programie zajęć warsztaty teatralne, taneczne i wokalne, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów współpracujących na stałe ze Szkołą.
W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: tintilo@tintilo.com.

Przesłuchania do Szkoły Musicalowej TINTILO

 

Szkoła Musicalowa TINTILO serdecznie zaprasza uzdolnione artystycznie  dzieci w wieku 9-11 lat
na przesłuchania wokalno-aktorskie 30 marca (czwartek) o godz. 18.00 do naszej filii
w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Niecałej w Warszawie (Śródmieście, okolice Placu Bankowego).

Na przesłuchanie prosimy przygotować piosenkę (najlepiej w języku polskim) i fragment wiersza lub prozy.
Jeśli ktoś chce się pochwalić umiejętnością tańca, prosimy o przygotowanie krótkiego układu.
Można przynieść własny podkład muzyczny (najlepiej na płycie CD lub pendrivie).

Osoby zakwalifikowane do Szkoły będą odbywac zajęcia taneczne, aktorskie i wokalne trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki) w filii przy ul. Niecałej.

W razie pytań prosimy o kontakt pod tel. 609 909 710.

ZAPRASZAMY

Uczestnicy warsztatów w DK Świt podczas pokazu (fot. I.L.)
grupa III (filia "Elektoralna")
grupa III (filia "Elektoralna")

W czerwcu uroczyście zakończyliśmy zajęcia w Domu Kultury Świt oraz w gościnnych murach szkoły przy ul. Elektoralnej w Warszawie oraz w Starej Miłośnie, gdzie mieszczą się filie Szkoły Musicalowej Tintilo. Uczestnicy naszych warsztatów przez kilka miesięcy szkolili swoje umiejętności teatralne, taneczne i wokalne pod kierunkiem instruktorów Tintilo: Adriana Wiśniewskiego, Marcina Furgi, Kamila Jarosa, Marty Rytter-Kaczor, Natalii Świder oraz Jacka Wazelina. Wszystkim serdecznie gratulujemy!


 

Grupy I i II (filia "Elektoralna")
Grupy I i II (filia "Elektoralna")
Przed premierą - na czerwonym dywanie...
Przed premierą - na czerwonym dywanie...

"Książę czy żebrak"

zapraszamy na najnowszy spektakl

 
...Do Teatru Rampa na Targówku wchodzimy po czerwonym dywanie. Nie dziwi, skoro wydarzenie o królewskiej randze, co zapowiada tytuł: musical "Książę czy żebrak" w reż. Teresy Kurpias-Grabowskiej. Na scenie ponad 40-osobowy zespół artystyczny, wspaniałe kostiumy, rewelacyjna choreografia Santiago Bello oraz Marcina Furgi, przepiękna aranżacja muzyczna, która wraz ze scenografią, kostiumami i grą świateł tworzy bajeczną wręcz scenerię wiktoriańskiego Londynu. Reżyserka - Teresa Kurpias-Grabowska stworzyła widowisko godne podziwu. Przez świat tej opowieści prowadzi nas śpiewająca narratorka (wspaniała Dorota Osińska). Osadzenie spektaklu w konwencji musicalowej jest strzałem w dziesiątkę: pozwala wyświetlić spektrum możliwości tak licznego zespołu, a dobre proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami dramaturgii pozwalają do samego końca utrzymać dynamikę przedstawienia... (Czasdzieci.pl)

Więcej szczegółów o spektaklu znajdziecie TUTAJ.

"Księżniczka Sara" w Chełmskim Domu Kultury, kwiecień 2015 (fot. I. Lisek)
Ekipa Teatru Muzycznego TINTILO w Chełmie (fot. I.L)
Ekipa Teatru Muzycznego TINTILO w Chełmie (fot. I.L)

TINTILO w Chełmskim Domu Kultury

W dniach 25-26 kwietnia 2015 r. wystąpiliśmy gościnnie w Chełmskim Domu Kultury. Wystawiliśmy "Księżniczkę Sarę". Dziękujemy chełmskiej publiczności za wielką życzliwość i energię płynącą prosto z serc. Do zobaczenia!

ZAPRASZAMY do naszej filii w WESOŁEJ

 


 

Warsztaty w Broku' 2014 - Wieczór Talentów (fot. Olga Cieslar)
Warsztaty w Broku ' 2014 - Wieczór talentów (fot. Olga Cieślar)
Warsztaty w Broku '2014 - Wieczór Talentów (fot. Olga Cieslar)

Wieczór Talentów BROK '2014 i kabaret w wykonaniu trzech naszych uzdolnionych uczestników :-)

"Księżniczka Sara" w TM Łódź (fot. I. Lisek)
"Księżniczka Sara" w TM Łódź (fot. I. Lisek)

  TINTILO w Teatrze Muzycznym w Łodzi!
28 października 2014 r. zagraliśmy dwukrotnie spektakl "Księżniczka Sara" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Była fantastyczna atmosfera, a łódzka publiczność - wspaniała. Dziękujemy za wspólne emocje i do zobaczenia!

 (krótką fotograficzną relację z naszego pobytu znajdą Państwo tutaj)


 


Jubileuszowy koncert TINTILO


13 września 2014 r. uroczyście obchodziliśmy nasz Jubileusz 25-lecia. Z tej okazji w teatrze Rampa zagraliśmy jeden jedyny raz specjalny koncert, w którym wystąpiły obok siebie wszystkie pokolenia TINTILO - od tych, którzy ostatni raz na scenie wystąpili przed 25 laty, po tych, którzy w tym koncercie zadebiutowali!
Na telebimie za występującymi - autentyczne fragmenty z archiwalnych spektakli...
Oj działo się, a na koniec - krojenie tortu jubileuszowego przez założycielkę, reżyserkę i Ducha Opiekuńczego całego TINTILO - Teresę Kurpias-Grabowską :-)

(fotograficzną relację z tego wydarzenia w obiektywie Olgi Cieślar znajdą Państwo tutaj)

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów jubileuszowego koncertu (poniżej). Miłego oglądania!


 Ponad 50 spektakli, 20 tysięcy widzów

- podsumowanie sezonu artystycznego TINTILO

Wzorem profesjonalnych teatrów chcielibyśmy i my podsumować zakończony właśnie rok artystyczny Teatru Muzycznego TINTILO. A trzeba przyznać, że sezon 2014/2015 był dla TINTILO szczególnie wyjątkowy! Zagraliśmy ponad 50 spektakli, obejrzało nas blisko 20 tysięcy widzów!

 

We wrześniu obchodziliśmy uroczyście nasze 25-lecie, prezentując piękny Koncert Jubileuszowy na scenie Teatru Rampa, w którym wzięli udział nasi Absolwenci, oraz spektakl muzyczny "W cieniu" z udziałem młodzieży Szkoły Musicalowej TINTILO i zawodowych Aktorów. Przy okazji naszego Jubileuszu zebraliśmy od Państwa za pośrednictwem portalu www.wspieramkulture.pl darowizny w wysokości ponad 6 tys. zł na wydanie jubileuszowego podwójnego albumu z najwiekszymi przebojami TINTILO z minionych 25 lat, za co raz jeszcze DZIĘKUJEMY!

W październiku gościliśmy w przepięknym Teatrze Muzycznym w Łodzi, gdzie dla ponad 1500 osób zagraliśmy "Księżniczkę Sarę". W grudniu Teatr Muzyczny TINTILO prezentował swoją działalność na konferencji teatralnej "eduAKCJA Warszawy" zorganizowanej przez Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej,

W kwietniu pokazaliśmy "Księżniczkę Sarę" w Chełmskim Domu Kultury, gdzie przyjęto nas owacjami na stojąco! W czerwcu wystąpiliśmy na uroczystej Gali Marki i Sylwetki Polskiej Gospodarki ze specjalnym koncertem estradowym. W sierpniu wyjeżdżamy na 25 warsztaty artystyczne do Broku...
I żeby skompletować listę wydarzeń: w grudniu zapraszamy wszystkich Państwa na kolejną naszą premierę - musical w wykonaniu naszych podopiecznych "Książę i żebrak".

Wszystkim naszym fanopm i Sympatykom serdecznie dziękujemy

i zapraszamy już we wrześniu do teatru Rampa!wspieramkulture.pl
wspieramkulture.pl

 


 

Drodzy Fani, Przyjaciele i Sympatycy,

 

Szalenie miło nam poinformować, że w tym roku obchodzimy 25. rocznicę naszego powstania!
Tak, tak, Teatr Muzyczny TINTILO działa już lat 25. Z tej okazji chcielibyśmy wydać specjalną płytę z największymi przebojami TINTILO minionego ćwierćwiecza (ponad 20 spektakli muzycznych dla dzieci i młodzieży!). Kiedy przymierzalismy sie do tego projektu, nie mieliśmy pojęcia, że sprawa okaże sie dość kosztowna - przynajmniej jak na nasze fundacyjne mozliwości... Okazało się, że niektóre piosenki sprzed lat trzeba przearanżować, niewykluczone, że niektóre ponownie nagrać w studio... Zapragnęliśmy też, by wydanie płyty miało swoją uroczystą oprawę.

 

Drodzy Państwo! Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać pieniążki na wydanie jubileuszowej płyty!!!! Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za Wasze wielkie serca!

 

 

Fundacja Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO, wrzesień 2014 r.

TINTILO na konferencji eduAKCJA Warszawy

 

Miło nam donieść, że Teatr Muzyczny TINTILO został zaproszony do zaprezentowania swojej działalności na konferencji teatralnej "eduAKCJA Warszawy" zorganizowanej przez Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej, p. Annę Michalak-Pawłowską. Konferencja odbyła się w Teatrze Studio w Warszawie 3 grudnia 2014 r. Nasza reprezentantka, Aleksandra Wiśniewska, opowiadała o tym, jak pracujemy jako Scena TINTILO w Teatrze Rampa. Podczas konferencji swoją działalność przedstawiały warszawskie teatry i instytucje, które proponują najciekawsze formy edukacji teatralnej, m.in.: Teatr Studio, TR Warszawa, Teatr Narodowy, Teatr Powszechny, Teatr Żydowski, Teatr ROMA, Teatr Guliwer, Teatr Baj, Teatr Ochota, a także ważne instytucje teatralne jak: Instytut Teatralny czy Stowarzyszenie Pedagogów Teatru.

Treść wystąpienia i prezentację zaprezentowana na konferencji znajdą Państwo poniżej.