INSTRUKTORZY


Marcin Furga
Marcin Furga

Marcin Furga
choreograf
Tancerz, choreograf, instruktor tańca. Prowadzi zajęcia i warsztaty w stylach: jazz, hip hop, ragga dancehall. Wychowawca i instruktor na obozach sportowo-tanecznych. Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego. Następnie jako członek grupy B-way działającej przy Teatrze Muzycznym w Lublinie poznawał kolejne techniki: jazz, modern, funky. W międzyczasie rozwijał się również w innych stylach szukając swojego ulubionego. Należał m.in. do formacji salsy kubańskiej. Brał udział nie tylko w licznych szkoleniach oraz zgrupowaniach tanecznych, ale zdobył przede wszystkim doświadczenie sceniczne. Obecnie należy do grupy TV Project w Egurrola Dance Studio. Jako choreograf i tancerz pracuje przy produkcji spektakli muzycznych, musicali i spektakli teatru tańca. Tańczył w teledyskach i różnego rodzaju produkcjach telewizyjnych jak Taniec z Gwiazdami czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2014. Jako choreograf i tancerz z Teatrem Muzycznym TINTILO współpracuje od 2011 roku.

Natalia Świder
Natalia Świder

Natalia Świder
choreograf
Z zawodu psycholog społeczny. Z Teatrem Muzycznym TINTILO współpracuje od 1997 roku. Tańczy od 1987 roku. Choreografem i trenerem tańca nowoczesnego jest od 1996 roku. Uczestniczyła w Warsztatach Tańca Współczesnego Suzanne Grace /USA/, Melissy Monteros /Kanada/, a także Wojciecha Mochnieja, Beaty Wojciechowskiej, Marka Wasążnika i Magdaleny Sokołowskiej. Występowała w musicalu "Brama" (1997) i "Ślady" (2000) Teatru "SIEDEM". Specjalizuje się w tańcu współczesnym: modern, jazz, funky i disco. W Teatrze Muzycznym TINTILO stworzyła choreografie do spektakli: "Podróż", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Obcy", "O dobry dzień", "Dziewczyna i chłopak", "Poskromienie złośnicy", "Książę", "Przygody Sary", "Świat Bastiana", "Zaczarowani", "Wigilijna opowieść".

Marta Rytter (fot. O. Cieślar)
Marta Rytter (fot. O. Cieślar)

Marta Rytter-Kaczor
instruktor teatralny, asystent reżysera
Pedagog, animator społeczno-kulturalny. Od 2003 roku związana z Teatrem Muzycznym TINTILO. Do tej pory wzięła udział w trzynastu różnych produkcjach TINTILO, grając role pierwszoplanowe: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Ten obcy”, „O dobry dzień”, „Dziewczyna i chłopak”, „Przygody Sary”, „Obcy”,  „Świat Bastiana”, „Był dzień Wigilii”, „Zaczarowani”, „W cieniu”, „Księżniczka Sara”, "Książę czy żebrak", "Oto Oliver Twist".

Od 2015 roku pełni rolę asystenta reżysera, Teresy Kurpias-Grabowskiej, przy realizacji spektakli "Księżniczka Sara", "Książę czy żebrak", "Wigilijna opowieść" (edycja 2016/2017) i "Oto Oliver Twist".

Kamil Jaros
Kamil Jaros

Kamil Jaros

instruktor śpiewu, trener wokalny
Pedagog, logopeda, trener wokalny, muzyk, wokalista. Absolwent Wokalistyki Estradowej w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie, Pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Logopedii w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. Nauczyciel emisji głosu, reżyser spektakli dla dzieci oraz dyrygent zespołu wokalnego gospel w Artystycznym Domu Animacji. Zajmuje się również koordynowaniem i reżyserią projektów kulturalnych. Występuje w musicalach Teatru Muzycznego Tintilo (sceny Teatru Rampa), gdzie również jest trenerem wokalnym aktorów. Laureat Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. W 2011 roku brał udział w I edycji Bitwy na Głosy w zespole Nataszy Urbańskiej. Specjalizuje się w nauce śpiewu, dykcji i terapii zaburzeń mowy.

Adrian Wiśniewski
Adrian Wiśniewski

Adrian Wiśniewski
instruktor teatralny
Aktor i wokalista, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Narodowym i Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu i Gliwickim Teatrem Muzycznym. Na swoim koncie ma epizody w serialach, m.in. „M jak Miłość”, „Klan”. Zagrał w dwóch przedstawieniach dyplomowych w reż. Wojciecha Kościelniaka: rolę Demetriusza w Śnie Nocy Letniej. Trans – Operze oraz Józefa K. w Procesie – spektaklu muzycznym. W pracy nad Procesem pełnił też funkcję asystenta reżysera. W PWST asystował również Prof. Januszowi Szydłowskiemu i Prof. Andrzejowi Zubkowi, wykładowcom przedmiotu „piosenka aktorska”. Brał udział w kilku dużych koncertach, m.in. w zorganizowanym przez Instytut Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach koncercie Negro Spirituals & Gospels w siedzibie NOSPR w Katowicach. Zadebiutował na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, gdzie zagrał Hipolita w Idiocie w reż. W. Kościelniaka. Z Teatrem TINTILO współpracuje od 2011 jako aktor i instruktor teatralny.

Agata Obłąkowska-Woubishet
Agata Obłąkowska-Woubishet

Agata Obłąkowska-Woubishet
instruktor teatralny
Aktorka wrocławskiego teatru Arka (główne role m.in. w spektaklach: "Edyta Stein. W pośpiechu do nieba", "Gry z Makbetem", "Bal u Hawkinga", "Sen nocy letniej") i doświadczony instruktor teatralny. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich (2005). Uczestniczka warsztatów „Reżyseria i praca aktorska” prof. Kazimierza Brauna oraz „Drama metodą edukacji XXI wieku”, prowadzonych przez Partice Baldwin. Zagrała epizodyczne role w serialach "Pierwsza miłość" i "Licencja na wychowanie". Na co dzień prowadzi warsztaty teatralne z niepełnosprawną młodzieżą.
Prowadziła warsztaty teatralne podczas letnich warsztatów TINTILO w Broku w latach 2013, 2015, 2016.