KSIĘŻNICZKA SARA


autor: Ilona Zajączkowska
autor: Ilona Zajączkowska

musical familijny

Księżniczka Sara

 

(na motywach "Małej księżniczki" F. H. Burnett)

 

Wzruszający musical na motywach powieści „Mała księżniczka” F.H. Burnett. Losy dziewczynki, która z otaczanej czułą opieką córki angielskiego oficera staje się służącą, przekonują widzów, że prawda o człowieku tkwi w wytrwałości, z jaką czyni dobro, a szlachetność charakteru to skarb, którego nikt nie może odebrać.

Sara Crewe, tytułowa bohaterka, znana młodej widowni ze szkolnych lektur i filmu animowanego, po śmierci matki zostaje umieszczona w Londynie na „Wzorowej Pensji dla Panien", gdzie początkowo jest traktowana jak księżniczka. Kiedy roznosi się wieść o śmierci jej ojca, dziewczynka zostaje zepchnięta do roli pomywaczki wyzyskiwanej bezlitośnie przez właścicielkę pensji. Sara musi mieszkać na poddaszu i ciężko pracować na swoje utrzymanie. W tym trudnym okresie zachowuje się godnie i dzielnie. Jej historia, intrygująca i niezwykła, uczy, że to człowiek i jego wewnętrzna siła czynienia dobra, a nie zewnętrzne okoliczności, decydują o kształcie świata, który go otacza.

Na widzów czekają niezapomniane chwile z rozśpiewanym i roztańczonym zespołem Teatru Muzycznego TINTILO. Nie zabraknie tańca musicalowego, poruszających piosenek, klasycznego jazzu, a nawet… klimatu Bollywood.

 


NASZE REKOMENDACJE: uczniowie szkół podstawowych i gimnazja, spektakl familijny


List od Taty (ze spektaklu "Księżniczka Sara")
Aby odtworzyć ten plik musisz zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji bądź zainstalować wtyczkę Flash.

kompozytorzy: Anna Bajk, Marcin Kuczewski, Natalia Bajak

śpiewają: Przemysław Wyszyński, Marta Rytter, Julia Komorowska

copyright: Fundacja TINTILO

NAPISALI O NAS

PATRONAT MEDIALNY

nad spektaklem "Księżniczka Sara" objęły: