Napisali o nas...


Teatr RAJ - świetlica "Pod Aniołem"
Teatr RAJ - świetlica "Pod Aniołem"

Świetlica "Pod Aniołem"

"(...) Dziecięcy aktorzy Tintilo zachwycają profesjonalizmem i wysokim poziomem zawodowych umiejętności: śpiewaczych, tanecznych, aktorskich. Na słowa podziwu zasługują zwłaszcza odtwórcy tytułowych ról, mający na oko dwanaście, może trzynaście lat. Uniesienie na barkach ponaddwugodzinnego spektaklu, to nie lada wyzwanie dla zawodowca, a co dopiero dla tak młodych artystów. Za takim efektem musi kryć się wytężona, wielomiesięczna praca zarówno nad spektaklem, jak i osobistym warsztatem aktorów (...)".

 

Więcej...

Czas dzieci
Czas dzieci

Czas dzieci

"Na scenie ponad 40-osobowy zespół artystyczny, wspaniałe kostiumy, rewelacyjna choreografia Santiago Bello oraz Marcina Furgi, przepiękna aranżacja muzyczna, która wraz ze scenografią, kostiumami i grą świateł tworzy bajeczną wręcz scenerię wiktoriańskiego Londynu. Reżyserka - Teresa Kurpias-Grabowska stworzyła widowisko godne podziwu. Przez świat tej opowieści prowadzi nas śpiewająca narratorka (wspaniała Dorota Osińska).

Osadzenie spektaklu w konwencji musicalowej jest strzałem w dziesiątkę: pozwala wyświetlić spektrum możliwości tak licznego zespołu, a dobre proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami dramaturgii pozwalają do samego końca utrzymać dynamikę przedstawienia.

Chciałoby się pogratulować każdemu z osobna, jednak szczególne wyróżnienie należy się parze chłopców grających główne role: doskonale udźwignęli bardzo gęsty tekst i w pełni oddali charakter postaci (...)".

Więcej...

Radio Bajka
Radio Bajka

Radio Bajka

"Na deskach Teatru Rampa trwają ostatnie przygotowania do najnowszej premiery. Na afisz wchodzi bowiem „Książę czy żebrak” – musicalowa inscenizacja powieści „Książę i żebrak” Marka Tweina w wykonaniu Teatru Muzycznego TINTILO (...)

Od dnia pierwszej inscenizacji tego spektaklu w Teatrze Rampa minęło właśnie czterdzieści lat. Był to wówczas początek działalności teatralnej tej instytucji. Dzisiaj – po czterdziestu latach powraca z muzyczną adaptacją „Księcia i żebraka”, tym razem z udziałem dzieci i młodzieży Teatru Muzycznego TINTILO oraz aktorów zawodowych Teatru Rampa (...)
Jednocześnie tą premierą TINTILO rozpoczyna dwudziesty szósty rok swojej działalności.

Spektakl „Książę czy żebrak” to niesamowicie barwna, muzyczna opowieść, z pięknymi kostiumami, poruszającymi piosenkami, bogatą scenografią i niezwykłą choreografią wspaniale komponującą się z grą świateł".

Więcej...

TVP ABC
TVP ABC

TVP ABC

"Spektakl „Książę czy żebrak” w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej to niezwykle barwna, muzyczna opowieść.
To ponad pięćdziesiąt kolorowych, fantastycznych kostiumów, 21 poruszających piosenek, bogata scenografia, zapierające dech w piersiach choreografie, opracowane przez hiszpańskiego choreografa Santiago Bello, tworzącego w Polsce i na świecie oraz niezwykła gra świateł.
Musicalowa konwencja widowiska daje możliwość pokazania kunsztu aktorskiego i wokalnego wszystkich wykonawców. Głównym atutem przygotowanej przez TINTILO inscenizacji jest doskonały poziom artystyczny młodych aktorów oraz dobrze dobrani zawodowi aktorzy.

Adaptacja i reżyseria Teresy Kurpias-Grabowskiej – znakomitej twórczyni wielu realizacji dla dzieci i młodzieży daje gwarancję rozśpiewanego i roztańczonego widowiska, które z pewnością rozbawi, wzruszy i pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci jak i rodziców"....

Więcej...

Qlturka.pl
Qlturka.pl

Qlturka.pl

"Najnowsza premiera, przygotowana w gościnnych progach i z udziałem aktorów Rampy, przez Teatr Muzyczny TINTILO, znów mnie zachwyciła. Oparta na motywach powieści „Książę i żebrak" Marka Twaina, w adaptacji i reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej, zasługuje na uwagę (...)

Jak na spektakl z udziałem Teatru Muzycznego TINTILO przystało, znaczną część obsady stanowią dzieci - rozśpiewane, roztańczone, uzdolnione aktorsko i świetnie przygotowane. Od młodych aktorów wcielających się w tytułowych bohaterów wzroku nie można oderwać. Z godną profesjonalistów swobodą radzą sobie z niełatwym tekstem i silnymi emocjami, jakie targają księciem i żebrakiem. Nie gorzej wypadają też dzieci wcielające się w pozostałe role - grają ramię w ramię z dorosłymi aktorami, nie ustępując im w niczym. A łącznie aktorów na scenie jest momentami kilkudziesięcioro, co robi duże wrażenie (...)".

Więcej...

Idziemy
Idziemy

Idziemy

"(...) Piosenki – melodyjne, ciekawie zaaranżowane i pięknie wykonane – zamieniły spektakl w żywiołowe widowisko muzyczne. Duża w tym zasługa aktorów – w większości dzieci i młodzieży – najzdolniejszych członków teatru Tintilo, ale też jego absolwentów. Tintilo to fenomen: działa od ćwierć wieku, od kilkunastu lat przy teatrze Rampa, a na jego deskach talenty szlifowały dzisiejsze gwiazdy sceny i ekranu. W „Księciu czy żebraku” wyróżnia się ciepły i nienachalny głos Zuzanny Makowskiej i Doroty Osińskiej – słowika Teatru Rampa. Rolę Lady Midnight odtwarza ona na zmianę z Michaliną Brudnowską, której głos to także błogość dla uszu. Wyrazy szacunku dla Anny Bajak i Natalii Bajak za przygotowanie chóru i solistów! (...)".

Więcej...

Nasz Dziennik
Nasz Dziennik

Nasz Dziennik

"Przyzwoite, rzetelne przedstawienie adresowane do dzieci jest dziś rzadkością. A gdy jeszcze jest to spektakl, gdzie granica między dobrem i złem przebiega wyraziście i gdzie wartości podstawowe są tak ulokowane, że widownia dziecięca za nimi optuje oraz identyfikuje się z postacią sceniczną, która jest nosicielem tychże wartości – no to takich przedstawień prawie już nie ma. A jeśli już gdzieś się pojawią, to trzeba o tym rozgłaszać. Zatem rozgłaszam: widziałam znakomite przedstawienie adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. To „Książę czy żebrak” według powieści Marka Twaina w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej, która jest także autorką scenariusza". (...)
Przedstawienie łączy element bajkowy z klimatem zabawy oraz poważną, głęboką refleksją nad tym, co w życiu jest naprawdę istotne. I że zawiść nie popłaca, natomiast warto być człowiekiem odważnie przeciwstawiającym się złu, bo prawda i dobro wygrywa, dając nam niezależność i komfort duchowy, psychiczny. (...)
Dzieci i młodzież grające w spektaklu są naprawdę doskonałe muzycznie, ruchowo, tanecznie, a także aktorsko. Główni bohaterowie, wykonawcy roli żebraka Toma Canty’ego, czyli Jakub Dyniewicz na zmianę z Maciejem Gierczyckim, oraz Igor Bareja w roli księcia Edwarda – zasługują na wielkie brawa. Kto wie, czy za kilkanaście lat nie będziemy ich oglądać jako już profesjonalnych aktorów na scenach teatralnych. Tak zresztą, jak i pozostałych wykonawców (...). Bo cały zespół, wszyscy wykonawcy oraz twórcy tego świetnego musicalu przypominają nam, widzom, że teatr należał kiedyś do sztuki wysokiej".

Relacja ze spektaklu "Książę czy żebrak" Teatru Muzycznego TINTILO - univerek.tv