SZKOŁA MUSICALOWA TINTILO


ŁAPIEMY MARZENIA, czyli warsztaty artystyczne  TINTILO

Szanowni Państwo!

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować nasz pierwszy teledysk zrealizowany przez profesjonalne studio filmowe Altum Films. Zdjęcia powstały latem podczas warsztatów artystycznych w Broku (sierpień 2016 r.). Miłego oglądania! Zapraszamy!

(reżyseria teledysku: Krzysztof Chodorowski, zdjęcia: Michał Stańczyk; piosenka  "Fantazjana" ze spektaklu "Świat Bastiana", słowa: Teresa Kurpias-Grabowska, muzyka: Anna Bajak)


Fundacja Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO w ramach swojej działalności prowadzi warsztaty artystyczne kierowane do utalentowanych wokalnie, teatralnie i tanecznie dzieci oraz do młodzieży w wieku od 7 do 16 lat.

Zajęcia w ramach Szkoły Musicalowej TINTILO trwają przez cały rok szkolny i odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu (w zależności od zaawansowania grupy) w godz. 18-20.00 w warszawskiej szkole przy ul. Elektoralnej 12/14 (siedziba gościnna). Nasi instruktorzy i trenerzy prowadzą zajęcia z warsztatu teatralnego, z muzyki i tańca. W ramach Szkoły TINTILO dzieci i młodzież przygotowują się m.in. do występów w muzycznych spektaklach teatralnych wystawianych przez Teatr Muzyczny TINTILO w warszawskim teatrze Rampa, z którym nawiązaliśmy stałą współpracę.

----------------------------------------------------

Wszystkie dzieci zainteresowane przyjęciem do Szkoły Musicalowej TINTILO (przy ul. Elektoralnej) prosimy o kontakt pod adresem tintilo@tintilo.com. Na bieżąco będziemy Państwa informować o przesłuchaniach do naszego Teatru.

 


 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ W RAMACH SZKOŁY MUSICALOWEJ TINTILO

 

TANIEC – brodway jazz, hip-hop, taniec musicalowy.
ŚPIEW – dla osób zarówno początkujących, jak i tych, którzy pracują z głosem (śpiewających, interesujących się improwizacją); ćwiczenia emisji głosu, dykcji, intonacji, śpiew solo i zespołowy, śpiew w kanonie, chóralny, gospel, praca nad świadomością ciała, prezentacją siebie na scenie, pokonywania tremy.
TEATR – ćwiczenia dykcyjne, praca nad kulturą żywego słowa, rozwijanie kreatywności poprzez stawianie zadań aktorskich (improwizacja, etiudy bez słów), praca nad ekspresją, plastyką ciała i gestem scenicznym, określanie przestrzeni scenicznej i miejsce aktora w przestrzeni, wielofunkcyjność rekwizytu w improwizacji, interpretacja tekstu.