ZACZAROWANI


plakat: Ilona Zajączkowska
plakat: Ilona Zajączkowska

„Zaczarowani” to kolejna propozycja Teatru Muzycznego TINTILO.

dla dzieci i młodzieży w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej.

Kanwą przedstawienia są wybrane motywy baśni Hansa Chrystiana Andersena „Dzikie Łabędzie”.

 


Jest to historia księżniczki Elizy, która dziergając z włókien pokrzyw rycerskie koszule, wybawiła z mocy złych czarów swoich braci zaklętych w dzikie łabędzie. Wzruszająca opowieść o braterskiej miłości, która jest w stanie pokonać nawet największe przeciwności losu i zwyciężyć w nierównej walce ze złem.

Familijny spektakl oparty na motywach baśni Ch. Andersena jest poetycką i pełną sekretów opowieścią o poświęceniu, nadziei, znaczeniu relacji rodzinnychi i sile miłości. Opowieścią o świecie, w którym nawet najmniejszy człowiek, zmagając się z potężnymi siłami współczesnego zła, które zagraża jego rodzinie, może podjąć i wygrać tę walkę.

Atutem przedstawienia jest tajemnicza, malarska scenografia zaprojektowana przez Ilonę Zajączkowską. Poetyckiego nastroju dopełnia muzyka o charakterze filmowym skomponowana przez Annę Bajak i Marcina Kuczewskiego.

 

NASI SPONSORZY

Fundacja Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO

Fundacja Góralskich na rzecz wspierania kultury
Firma Fajne Szyldy i Norbert Zakrzewski
Firma Antalis i Joanna Smolińska

 

Dziękujemy za pomoc przy produkcji spektaklu Agnieszce Góreckiej, Agnieszce Durce, Robertowi Łupińskiemu, Beacie Kociszewskiej.


NASZA REKOMENDACJA: dla dzieci od lat sześciu, młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych


  

 NAPISALI O NAS:

[pobierz] 0.4 MB Zaczarowani - recenzja Pauli Szczepańskiej

"Spektakl, przygotowany z wielkim pietyzmem i dopracowany w najmniejszym szczególe, sprawia, że publiczność dziecięca ogląda go z zapartym tchem. Wartka fabuła i często zmieniający się nastrój na scenie wywołuje entuzjastyczne reakcje widowni. (...) Przeplatające się często humorystyczne sceny zbiorowe z żywiołową choreografią oraz sceny solowe dodające spektaklowi liryzmu, trzymają widzów w napięciu" (Paula Szczepańska)

[pobierz] 0.3 MB Zaczarowani - recenzja Justyny Kolczyńskiej

"Choć musical skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, jestem przekonana, że zaspokoi on potrzeby nawet najbardziej wymagających widzów. Zrealizowany w pełni profesjonalnie i z wyraźnie widocznym zaangażowaniem całego zespołu spektakl, wręcz przyciąga publiczność do teatru. Ta uniwersalna opowieść o wyższości dobra nad złem, jest w stanie wywołać żywiołowe reakcje nie tylko wśród najmłodszych obserwatorów..." (Justyna Kolczyńska, Radio Kolor 103 FM)

 

[pobierz] 0.2 MB Zaczarowani - recenzja Agnieszki Wyszomirskiej

"Zręczna adaptacja tekstu i reżyseria (...) sprawiły, że wartka akcja, dynamiczne sceny zbiorowe, profesjonalnie zaśpiewane piosenki dopełnione adekwatnymi do dramaturgii układami choreograficznymi, nie pozwalały młodym widzom oderwać oczu od sceny! Takiego skupienia dawno nie widziałam na dziecięcym spektaklu! Gratuluję! To chyba najlepsza rekomendacja wypełnionej dzieciarnią sali, na której zamiera szelest cukierków i torebek z chipsami..." (Agnieszka Wyszomirska, Teatr Rampa)

[pobierz] 0.4 MB Zaczarowani - recenzja Aleksandry Kabali

"Tak dobre przedstawienie teatralne nie powstałoby bez udziału młodych artystów. W scenie finałowej doskonale widać, że poza poznaniem tajników sztuki aktorskiej, osiągnęli coś dużo ważniejszego, stworzyli zgrany zespół. Są to nie tylko dobrze zapowiadający się aktorzy, ale przede wszystkim ludzie z pasją i wyobraźnią. Uczniowie, którzy potrafią znaleźć czas na realizowanie swoich marzeń, na kreatywną zabawę, a przy okazji gwarantują rozrywkę na coraz wyższym poziomie..." (Aleksandra Kabala)